Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Konkurs MAGISTER PAFERE - minął termin nadsyłania prac

Wraz z końcem ubiegłego roku upłynął termin nadsyłania prac na konkurs MAGISTER PAFERE na najlepsze prace magisterskie z dziedziny ekonomii organizowany przez Fundację PAFERE Polska. Wyniki kwalifikacji do II etapu będą znane pod koniec stycznia. 
Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem absolwentów różnych kierunków studiów z całego kraju. Wpłynęło do nas kilkadziesiąt prac o bardzo różnorodnej i ciekawej tematyce. Jednocześnie informujemy, że do II etapu konkursu zostanie zakwalifikowanych 10 prac. W II etapie konkursu 3 najlepsze zostaną nagrodzone, a 2 inne wyróżnione przez jury w składzie:  Jan Michał Małek (Prezes Fundacji PAFERE), prof. Michał Wojciechowski (Przewodniczący Rady Programowej PAFERE,  teolog, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski),  prof. Witold Kwaśnicki (członek Rady Programowej PAFERE, ekonomista, Uniwersytetu Wrocławskiego), dr Robert Gwiazdowski (ekonomista, prezydent Centrum im. Adama Smitha), dr Sebastian Musioł (dziennikarz, "Gość Niedzielny", pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego). Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się na udział w konkursie i wszystkim tym, którzy tym razem tego nie zrobili. Zespół PAFERE Polska
Data dodania: 2008-01-05 19:04:42
Artykul przeczytano 1919 razy