Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Państwo wrogiem rodziny

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Pawłem Tobołą-Pertkiewiczem z Fundacji PAFERE, jaka wyemitowania została na antenie Radia Warszawa w dniu 5 grudnia 2011 roku.

Rozmowa dotyczyła m.in. ingerencji państwa w życie rodziny, a nawiązywała do artykułu Pawła Toboły-Pertkiewicza opublikowanego w najnowszym numerze magazynu "Polonia Christiana", "Państwo - trzeci rodzic".

Posłuchaj wywiad...  (MP3, 7 MB)
Data dodania: 2011-12-07 13:55:39
Artykul przeczytano 2691 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Whoever edits and publishes these articles ralely knows what they're doing.
Dodano: 2013-05-21 05:15:20
Dodał: ~rWIJsyJZTacFv
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.