Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Godność osoby ludzkiej a gospodarka wolnorynkowa

"Godność osoby ludzkiej w gospodarce wolnorynkowej" to tytuł prelekcji o. Jacka Gniadka, wygłoszonej po uroczystości poświęcenia nowej siedziby Fundacji PAFERE 24 czerwca 2011r. Zapraszamy do wysłuchania relacji dźwiękowej z tego wystąpienia.

Data dodania: 2011-06-28 19:20:00
Artykul przeczytano 3280 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Hello, I discovered this page by mikatse when searching on The search engines and then I came to your page. I'm compelled to tell you that your site is really fantastic I definitely like your design! At this time I have a entire lot of totally free time to go via your webpage so I saved it. I will probably be back soon enough. Congrats for this wonderful website.
Dodano: 2015-10-23 09:48:39
Dodał: ~oii0ul0Doz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.