Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

O rozwoju myśli liberalnej w Polsce i nie tylko...

Podczas ubiegłorocznego krakowskiego PAFERE Liberty Weekend odbyła się dyskusja na temat rozwoju myśli wolnorynkowej w Polsce. Rozmawiano o tym jaki wpływ miała ona na transformację gospodarczą przełomu lat 80-tych i 90-tych oraz o przyszłości myśli liberalnej na gruncie polskim. Zastanawiano się także czy istnieje lub też kształtuje się polska szkoła liberalna. Prezentujemy zapis audio z tej dyskusji, w której uczestniczyli: prof. Witold Kwaśnicki, Jan M. Małek, Andrzej Barański, Tadeusz Syryjczyk i dr Izabela Skorupska...

Data dodania: 2011-05-21 15:16:02
Artykul przeczytano 3245 razy
 
Artykuł skomentowano 2 razy
Dodaj komentarz
Great show... 1. We are using Google Docs online with Gaggle as our fitler for 6th, 7th, and 8th graders. Solves a lot of problems and our specific problems that we were having prior to its implementation.2. Flexibility is essential to being a good educator in my opinion. Technology isn't the only reason either as "curveballs" in a school day are frequent. Great stuff as usual...
Dodano: 2015-10-23 08:14:29
Dodał: ~a4ugSqQHfIex
Zainspirowało mnie połączenie chabrowego, paormańczy i rf3żu. Świetnie to wygląda. Tym bardziej, że mam ten sam kolor na pazurkach;)Zapraszam na www.good-for-you.blog.pl -recenzje kosmetykf3w, porady dotyczące urody:)
Dodano: 2012-05-02 00:13:49
Dodał: ~Gracilenepereiraboas
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.