Andrzej Barański: Uczciwość w biznesie się opłaca (wideo)

Wyrosłem w atmosferze wielkiej chwały przemysłu w międzywojennej Polsce. Ojciec, który zakładał firmę "Herbewo", po jej nacjonalizacji przesiedział 6 lat w komunistycznym więzieniu za obronę... Więcej »

Dobra rzadkie i ubodzy

Papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę (19 listopada 2017) przed Uroczystością Chrystusa Króla Światowym Dniem Ubogich. Papież pragnie zwrócić uwagę, że miłość wobec bliźniego w potrzebie musi... Więcej »

PAFERE otwiera się na myśl Chestertona

Był zdecydowanym zwolennikiem wolności i własności. Jednocześnie odrzucał kapitalizm z jego monopolami jak i socjalizm z jego wszechwładzą państwa – jako ustroje w równym stopniu krępujące indywidualizm... Więcej »

Szwajcarzy o Polsce i Polakach - na Święto Niepodległości

Szwajcaria, choć to kraj leżący stosunkowo blisko Polski, wydaje się dość odległy. Pod wieloma względami. Z okazji Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać wiele życzeń i pozdrowień z zagranicy - pozdrawiali... Więcej »

Inflacja jest tą formą podatku, który można nałożyć bez ustawy
Milton Friedman

Andrzej Barański o Mirosławie Dzielskim

Zapraszamy do wysłuchania prelekcji Andrzeja Barańskiego, prezesa firmy HERBEWO, członka Rady Programowej Fundacji PAFERE, poświęconej życiu i działalności Mirosława Dzielskiego, założyciela Krakowskiego Towarzystwa Przemysłowego. Prelekcja miał miejsce 23 października 2010 roku w Krakowie, podczas PAFERE Liberty Weekend.

Data dodania: 2011-04-10 16:56:45
Artykul przeczytano 3053 razy
 
Artykuł skomentowano 1 razy
Dodaj komentarz
Real brain power on dsipaly. Thanks for that answer!
Dodano: 2011-05-11 21:11:59
Dodał: ~zQekSztdLaqYwxrjT
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Operator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.